Bröder och Systrar inom Djurgårdsfamiljen

Som ni förmodligen vet så valde jag att dra mig tillbaka som klubbdirektör efter drygt 5 år av uppbyggnadsarbete inom DIF Basket. Stafettpinnen lämnade jag över i december 2018 till den nya styrelsen som arbetar vidare med att bygga klubben. Jag lovade dock att hålla herrlagets hemsida vid liv med artiklar, uppdateringar och film tills den nya styrelsens mediagrupp kände sig redo att ta över. Nu känns det som att tiden är mogen och därför kommer jag att sluta uppdatera www.djurgardenbasket.se. Ni kommer att kunna följa våra lag på klubbens Facebooksida tills den nya hemsidan är klar.

Den sista artikeln, som kommer snart, kommer att vara en verksamhetsberättelse från klubbens grundande till dagens period.

Det blev drygt 500 artiklar som jag skrev och en massa bild och filmredigeringar. Det mest lästa inlägget hade otroliga 41 472 läsare men annars låg de flesta artiklarna på mellan 2000-5000 läsare.

Jag vill tacka alla läsare som följt sidan i fem år och önskar den nya mediagruppen lycka till.

Denna sida kommer eventuellt att göras om till en supportersida.

Alltid Oavsett

Goran Popov

Djurgårdens If Basketförening